آشنایی با بهترین دیتابیس های موجود

آشنایی با بهترین دیتابیس های موجود

به گزارش لینکدونی: در دنیای امروز تنوع دیتابیس ها گسترده شده و دارای تنوع و کاربرد های مختلفی هستند. در ابتدا با مفهوم دیتابیس شروع میکنیم. دیتابیس یا همان بانک اطلاعاتی منبع یا پایگاهی برای ذخیره سازی تمام اطلاعات یک ویسایت یا هر سیستمی، میباشد. که توسط سیستم مدیریت پایگاه، کنترل و بررسی میشود.

دیتابیس MySql

مای اس کیو ال معروف ترین نوع دیتابیس بوده، این سامانه مدیریتی اپن سورس بوده و توسط شرکت اوراکل توسعه و پشتیبانی میشود. از جمله مزیت های این سرویس فراگیر بودن این سیستم هست که بر روی انواع ویندوز ها و لینوکس به راحتی قابل پیاده سازی و اجرا میباشد.

postgreSql

postgreSql یکی از قدرتمند ترین سیستم های پایگاه داده شی منبع باز که با بیش از 30 سال فعالیت و توسعه با ویژگی هایی همچون یکپارچگی داده ها و معماری اثبات شده و قابلیت گسترش آن شهرت زیادی در بین کسب کار ها و کدنویسان و هاستینگ ها برخوردار است.

Microsoft SQL Server

SQL Server  همانطور که از نامش پیداست یک سیستم پایگاه داده که رابطه ای از مایکروسافت هست که هدف اصلی این سیستم مدیریت و ذخیره داده ها و اطلاعات کاربران به صورت مطمئن است. همچنین این سیستم از عملیات مختلفی همچون تجاری، و عملیات تحلیلی داده ها و پردازش معاملات پشتیبانی میکند.

SQLite

این سیستم متن باز به صورت رایگان پا به این عرصه نهاده و یکی از جالب ترین پایگاه داده ها میباشد که با زمان برنامه نویسی c   نوشته شده و همین ویژگی باعث شده در اکثر سیستم عامل هایی همچون: ویندوز، لینوکس، مک و… اجرا و نصب و راه اندازی بشه.

MongoDB

مونگو یکی از قدرتمندترین پایگاه داده بوده که امروزه محبوبیت زیادی بین برنامه نویسان برخوردار است. این دیتابیس مستند گرا و محبوب ترین پایگاه داده NOSQL است. که یکی از قدرتمند ترین عوامل در ذخیره سازی های سنگین به حساب می اید. همچنین با ساختاری قابل اصلاح و گسترش پذیر باعث کاربرد و استفاده ان در بین برنامه نویسان شده است.

پایگاه Redis

پایگاه داده ردیس مخفف عبارت Remote Dictionary server بوده که دارای ساختاری ذخیره کننده میباشد. ردیس یک پایگاه داده در داخل فاحظه سرور میباشد. از همین رو به راحتی میتوان از این پایگاه برای ذخیره اطلاعات یا کش سیستم استفاده نمود. همچنین ویژگی کش این پایگاه داده منحصر به فرد بوده و طرفداران بیشتری دارد.

Oracle DB

دیتابیس اوراکل یک سیستم پایگاه داده رابطه ای بوده که توسط شرکتی با همین نام توسعه و ساخته شده است. این شرکت از سال 1977 در این زمینه فعالیت نمود و تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین موتور های پایگاه داده شده است که در این زمینه ابداع شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.