آشنایی با سرور مجازی VPS و کاربرد آن

آشنایی با سرور مجازی VPS و کاربرد آن

آن دسته از عزیزانی که با سایت و هاستینگ برخورد داشتند با سرور مجازی و کاربرد آن آشنا هستند. به طور خلاصه SERVER سیستم عامل قدرتمندی است که تمام اطلاعات سایت شما را نگهداری میکند. در واقع مثل یه کیس است اما به صورت مجازی، سیستم vps به کمک فرایند شبیه سازی، این سرور را به چند قسمت مختلف تقسیم میکند. به این صورت که هرقسمت جداشده دارای مقدار اختصاصی از رم، گرافیک، هارد و… هست. وه کاملا در اختیار شما است.

 

نحوه اجرا و کاربرد vps

سرویس دهنده هاست با خرید یک سرور اقدام به نصب وی پی اس بر روی آن میکند. و با جدا سازی و تقسیم سرور به تعداد دلخواه، به کاربران این امکان را میدهد که کاملا مستقل نسبت به قسمت های دیگر عمل کنند و هر کاربر میتواند بر روی سرور دریافتی خود، ویندوز دلخواه، نرم افزار های دلخواه خود را نصب نماید.

به عبارتی یک کامپیوتر کامل اما به صورت مجای، در اختیار کاربر خواهد بود. با تمام امکانات و امنیت کامل که کاربر میتواند با یوزر و پسورد دریافتی از قسمت ریموت سیستم خود به سرور خریداری شده لاگین نماید.

 

هاست با سرور چه تفاوتی دارد؟

هاست ها به دو قسمت اختصاصی و اشتراکی دسته بندی میشوند. هاست های اشتراکی داری منابع مشترکی هستند که چندین دامنه از منابع آن استفاده میکنند. در این مورد سرعت لود سایت ها پایین بوده و کیفت چندانی ندارد، هاست های اختصاصی هم سرعت خوبی برخورد دار هستند.

اما تفاوت عمده هاست و سرور در مدیرت و دسترسی کامل شما خواهد بود. با خرید سرور شما ادمین خواهید بود و با محدویت مواجه نخواهید بود.  و میتوانید با حداکثر ممکن از منابع خریداری شده استفاده نمایید. و حتی اقدام به نصب سیستم عامل هاست بر روی سرور خود و فروش آن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.