اسپم و هرزنامه در سئو چیست؟

اسپم و هرزنامه در سئو چیست؟

در دنیای امروز هک به دسته های مختلفی تقسیم بندی شده است و هکرها به دنبال کسب درآمد هستند و از همین رو اسپم سئو به وجود امده است. به طور متوسط روزانه سایت های زیادی با این روش مورد حمله قرار میگیرند که گاها شناسایی شده و گاها تا چندین ماه مخفی میمانند.

در این روش هکر اقدام به تخریب نام تجرای شما میکند و باعث از بین رفتن اعتبار شما در موتور های جستجو شده که این امر افت زیادی در رتبه بندی و مشتریان شما خواهد داشت. دراین روش همانطور که از نامش پیداست هکر در این حمله که sep نام گذاری میشود. فرد حمله کننده با اسپم سئو به وبسایت شما لینک های تبلیغاتی و اسپم وارد میکند و از سایت شما بک لینک و ویو میگیرد. هکر با قرار دادن لینک های مزاحم و اسپم اقدام به آلوده کردن کد های سایت میکند، بسته به روشی که با کار میگیرد کد ها و لینک های مخرب خود را که اکثرا تبلیغات بوده اند در فوتر و یا متن پست ها و صفحات شما قرار میدهد.

در اسپم سئو فرد حمله کننده کدهای لینکی خود را در قسمت هایی قرار میدهد که باهر درخواست لود سایت آن کد هم فراخوانی شود. مانند فوتر، هدر، و باکس های کناری هم گاها دیده شده است. همانطور که اشاره نمودیم اکثر این مزاحمت ها که برای سایت هدف به وجود می آید، نمایش تبلیغات دارویی، لباس، کلاهبرداری، و اموزشی بوده که در نقاط مختلف سایت به نمایش گذاشته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.