بررسی و تفاوت هاست های اشتراکی و ابری

بررسی و تفاوت هاست های اشتراکی و ابری

به چه هاستی اشتراکی گفته می­شود؟

تقسیم شدن یک سرور در میان چندین کاربر را برای استفاده بهینه و به صرفه کابران هاست ­وب یا هاست اشتراکی می­ گویند که روشی پرطرفدار و بسیار پرکابرد است و با هزینه­ ای بسیار کم یعنی حدود 9,99 در ماه قابل دسترس است.  کاربر می­تواند برای خود حسابی داشته باشد و  هرتعداد سایتی را بخواهد بر روی هاست خود قرار بدهد. و برای داشتن عملکرد بهتر در سرور سایت شما باید منابع بیشتری را به­ دست آورد. که در هاست وب چنین اثراتی به­ شدت کاهش می ­یابد. اگر شما یک سایت کوچک با بودجه کم دارید بهتر است از هاست اشتراکی استفاده کنید اما در صورت داشتن سایتی بزرگتر با کارایی بیشتر هاست ابری گزینه­ ی مناسب برای شما خواهد بود.

هاست ابری چیست؟

در هاست ابری  به ­جای به­ کار گیری یک سرور اختصاصی شما می­توانید به­ طور همزمان از چندین سرور برای میزبانی سایت خود بهره  بگیرید.  این ویژگی موجب اهمیت بسیار زیاد خدمات هاست ابری شده است به­ این دلیل که هاست­ های ابری همواره در حال توسعه هستند. و اگر شما سایتی دارید که حجم بالای ترافیک دارد می­توانید از مجموعه هاست میزبان یا همان هاست ابری استفاده کنید زیرا اگر سایت شما از دسترس خارج شود به­ سادگی بر روی سرور دیگری از مجموعه سرورهای هاست ابری قرار می­گیرد .

کدام نوع هاست را باید برای سایتتان انتخاب کنید ابری یا اشتراکی؟

اگر شما می­خواهید سایتتان از امنیت بالا و قابلیت دسترسی آسان برخوردار باشد بهتر است هاست ابری را انتخاب کنید چون قابلیت­ های هاست ابری در زمینه امنیت و کارایی نسبت به هاست اشتراکی بیشتر است اما این امکانات و قابلیت ­ها هزینه­ های بیشتری را نیز به­ همراه دارد. پس بسته به هدف مد نظر شما از سایت می­توانید هرکدام از این هاست ها را انتخاب کنید اگر می­خواهید سایتی قوی با رشد بالا داشته باشید هاست ابری مناسب تر است اما در صورتی که اوایل شروع به کار هستید و یا نداشتن بودجه­ ی کافی می­توانید از هاست اشتراکی استفاده کنید. و زمانی که به نتیجه ­ی مطلوب رسیدید بعداً می­توانید سایتتان را بروزرسانی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.