سئو کلاه سیاه چیست؟ و چه عملکرد هایی باعث این امر میشود.؟

سئو کلاه سیاه چیست؟ و چه عملکرد هایی باعث این امر میشود.؟

 

هر فردی برای موفق شدن و پرمخاطب شدن مطالب سایتش باید به امر سئو و بهینه سازی سایت خود توجه کند. چرا که برای بهتر دیده شدن نیاز به این امر است. از همین رو افراد سعی در بهینه کردن سایت و کسب کار خود میکنند چرا که باعث فروش بیشتر یا بهتر دیده شدن محصول یا توانایی آنها است. از همین رو بعضی افراد به دنبال روش هایی سریع یا به عبارتی میانبر هستند که از سئو های طولانی و پرخرج بگذرند و در کوتاه مدت به هدف خود برسند. در همین جا است که با مشکل مواجه میشوند چرا که مرز بین میانبر و ازبین بردن سایت بسیار نزدیک است.

باید توجه داشته باشید که در امر سئو به کارشناسان و متخصصان مجرب مراجعه کنید و از کسانی که روش های غیر متعارف پیشنهاد میکنند بپرهیزید. این افراد که به روش ها و تاکتیک های کلاهبرداری در جهت تسریع سئو شما را تشویق میکنند  در اصلاح به ” سئو کلاه سیاه ” شناخته میشوند.

در این مطلب قصد داریم شما را با این روش ها اشنا کنیم. نه برای استفاده. بلکه برای آگاهی بیشتر شما مدیران محترم که بندانید این تاکتیک ها چیست و چه هنگام در سئو به این مسیر ها نزدیک شده ایم. و بتوانید با دوری کردن از این روش ها سایت خود را به پنالتی گوگل نکشانید و در لیست سیاه گوگل قرار نگیرید.

 

آشنایی با سئو کلاه سیاه

به هر روشی که در جهت بازی دادن سیستم موتور های جستجو در اعتبار سنجی سایت شما شود. به طوری که رتبه سایت شما به صورت فیک افزایش یابد. سئو کلاه سیاه میگویند

 

دلیل ترقیب به استفاده از سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو فرایندی زمان بر و طولانی است. و به کندی پیش میرود. چرا که بعضی از مراحل برای اثبات، نیاز به گذشت زمان های زیادی دارند. و در کنار این موارد گاها هزینه هایی در بر دارد. از همین رو افراد کم طاقت وسوسه به استفاده از سئو کلاه سیاه میشوند.

از همین رو افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند همیشه در صدد آن هستند تا روش هایی پیدا کنند که موتور های جستجو را فریب دهد و سایت را در رتبه بالاتر قرار دهد.با جذابیت در نحوه کار الگوریتم ها ، به جای آنچه که برای انسان معنی دارد ، نتایج را سرعت بخشند

 

در چه مواردی این نوع سئو به ما ضربه میزند؟

هر روزه الگوریتم های موتور های جستجو بروز میشود. اما هدق انها یکسان است: برای بالاتر بودن باید مفید تر باشید. از همین رو روش های کلاه سیاه ماندگاری نداشته و بعد از مدتی شناسایی میشوند و سایت بلاک میشود.

تلاش مدیران برای تقلب و فریب موتور های جستجو گاهی در کوتاه مدت اثر گذار است و میتواند سود کوتاه مدتی به همراه داشته باشد اما با شروع فرایند بروز رسانی موتور های جستجو این نوع سایت ها شناسایی شده و با خطر پنالتی و مسدود شند از طرف موتور های جستجو رو به رو میشوند که این امر خسارات بیشتری به همراه دارد که از ان سود های موقت گاها بیشتر و مخرب تر است.

 

نگاه گوگل به سئو

موتور جستجو گوگل هم در این زمینه پیشتاز بوده و سخگیری شدیدی در سئو کلاه سیاه دارد. دلیل آن مخاطب محوری این موتور جستجو است. چرا که همواره به سایت ها خواسته است به مخاطبین خود مطالب مفید، خوانا، با سرعت لود بیشتر، و زیبایی مناسی ارائه کنند. از همین رو با سایت های متخلف به شددت برخورد میکند

 

روش های سئو کلاه سیاه چیست؟

در این مقاله ما چند روش از سئو کلاه سیاه را به  شما نشان خواهیم داد که هر زمان با این پیشنهادات روبه رو شدید، فریب این دسته از سئو کاران را نخورید.

 

  • کلید واژه صفحه

برای اینکه تعیین شود این صفحه در باره چه موضوعی است. کلید واژه هایی تعین میشود. که گاها افراد برای فریب موتور های جستجو کلمات پرکاربردی و تیتر های متنوعی به کار میبرند که با متن پست انها یکی نیست.

موتور های جستجو متوجه شده اند که سایت های متقلب برای فریب ربات های جستجوگر اقدام به پر کردن کلمات کلیدی در سایت و متن پست خود میکنند در صورتی که هیچگونه متن مفیدی پرداخته نشده است و فقط اقدام به کلمه گذاری شده است. از همین رو با بروز شدن الگوریتم سیستم جستجو گر این سایت به عنوان اسپمر شناسایی شده و مسدود میشود.با این وجود ، پر کردن کلمات کلیدی هنوز هم یکی از رایج ترین تاکتیک های سئو کلاه سیاه است که توسط سئوکاران کلاهبردار استفاده می شود. البته این نکته را فراموش نکنید که کلمه کلیدی بجا و مرتبط با سایت یکی از بهترین  روش های رتبه بندی سایت و پست بوده. و یکی از استراتژی های حال حاضر در امر سئو است. منتها نباید به صورت فیک کلمه های کلیدی پر شود

 

  • بک لینک سایت

ایجاد بک لینک به سایت و پست ها اعتبار میبخشد چرا که موتور های جستجو با دیدن لینک به سایت شما و پست شما. پست سایت را معتبر شناسایی میکنند. از همین رو این تاکتیک همیشه مورد سواستفاده قرار گرفته چرا که این بک لینک ها به صورت فیک خریداری میشوند.

دقت داشته باشید بک لینک تنها کافی نیست. و نباید با خرید لینک از سایت هایی که در این زمینه افراط میکنند رو آورید چرا که گوگل به سرعت سایت های فیک را که فقط صرف گرفتن هزینه لینک گذاری میکنند را شناسایی و از اعتبار خارج میکند. شما باید لینک ها را به صورت طبیعی دریافت کنید. و هرچه اعتبار سایت لینک دهنده بیشتر باشد. بک لینک شما قوی تر، نباید مانند پر کردن کلمات کلیدی در بک لینک افراط کنید. به عنوان مثال هرچه سایت لینک دهنده با موضوع سایت شما مرتبط باشد، بهتر است و هرچه بی ربط باشد لینک ضعیف تر خواهد بود. از همین رو بک لینک های خود را اگاهانه و تک به تک انتخاب کنید و از خرید عمده بک لینک خوداری کنید.

 

  • تولید محتوا بی کیفیت

محتوا و پست ها همیشه تعیین کننده میزان اعبار یک سایت هستند. از همین رو کسب کار های کوچک به دنبال بنگاه های تولید محتوا هستند و برای صرفه جویی در هزینه ها سوراغ بنگاه ها یا فرادی میروند که با کمترین هزینه اقدام به تولید محتوا بی کیفیت میکنند. این امر سبب تولید محتوا فیک یا کپی شده ک در گوگل با عنوان عدم رعایت کپی رایت از رده بندی خارج میشود. و یا محتوا تولید شده فاقد کیفیت و مخاطب گرا نبوده است.

واقعیت این است که نوشتن مطالبی که مخاطب را راضی نگهدارد و مفید باشد کمی هزینه بر است. از همین رو کمی حوصله صرف این کار نمایید تا بازدهی مناسبی را دریافت کنید.

 

  • متن های پنهانی

این تاکتیک که یک روش دموده و تکراری و قدیمی است اما به توضیح ان میپردازیم. در گذشته بعضی سایت ها اقدام به پر کردن کلمات کلیدی در انتهای متن پست خود مینمودند به این صورت که رنگ ان ها را به رنگ پس زمینه تغییر میدادند که نمایش داده نشود. این روش توسط موتور های جستجو اسپمر شناسایی شده و باعث پنالتی سایت میشود. اما امروزه گاهی با این سایت ها مواجه میشویم. وب سایت هایی که این کار را انجام می دهند بعید است که در ابتدا آن را برای شرایط رقابتی در رده بندی قرار دهند ، اما اگر این کار را انجام دهند و الگوریتم به سرعت ثبت کند که بازدید کنندگان بعد از کلیک در سایت نمانده اند و این امر باعث سقوط و حذف از فهرست نتایج میشود.

 

  • تکرار محتوا

این مورد را که تولید محتوای با کیفیت هزینه بر است را قبول داریم. اما نباید نا امید شوید. چرا که بهترین روش است. گاهی سایت ها اقدام به کپی مطالب از سایت های پر بازدید میکنند و با دست بردن در متن کمی از متن را تغییر داده و در سایت خود قرار میدهند. این امر از طرف ربات های گوگل  به سرعت شناسایی میشود. و باعث میشود رتبه خوبی دریافت نکنید و گاها در نتایج قرار داده نشوید. توجه داشته باشید که متن کپی از سایت خودتان هم نباید باشد. موتور های جستجو متن های ارجینال را ترجیخ میدهند. پس نه از سایت خارج ن از سایت خودتان هیچ متنی را دوباره نویسی یا کپی نکنید.

 

  • قرار دادن نظر به صورت اسپم

در بعضی از سایت ها به شخصی که کامنت قرار میدهد این امکان راه میدهد که سایت خود را هم وارد کند. مانند نام و ایمیل و ادرس سایت. و بعد از تایید کامنت. به نحوی ادرس سایت او بکلینک میشود. و این خود یک روش در یافت بک لینک از سایت هاست. البته در این روش افراط نکنید چرا که اسپمر شناسایی میشود. همواره بعضی از سودجو ها با ربات هایی اقدام به ارسال کامنت هایی یک شکل با محتوای یکسان برای هزارن سایت درخواست ارسال میکنند. که بعد از این امر اگر هم بک لینک را بگیرند اسپمر شناسایی میشوند و حتی باعث کاهش اعتبار سایت انها میشود.

و در اخر این روش ها چند نمونه محرض از روش های سئو کلاه سیاه بودند که در این مقاله به آن اشاره شد. همواره سعی کنید به این روش ها اعتماد نکنید و حتی نزدیک هم نشوید. چرا که ریسک خطر حذف از نتایج موتور های جستجو میتواند کسب کار شما را نابود کند. در این مقاله به صورت ساده با متنی روانی سعی در توضیح و اشنایی با مفاهیم شده است تا برای همه افراد مناسب باشد.

از وقتی که برای مطالعه گذاشتید. صمیمانه سپاسگذاریم. از دیگر مقاله های سایت دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.