مفهوم ترافیک سایت چیست؟

مفهوم ترافیک سایت چیست؟

این مفهوم یکی از مهم ترین قسمت های سیت برای مدیران میباشد که به طور کلی به دو دسته تقسیم میشود. معنای وال به میزان حجمی است که از طرف شرکت ارائه دهنده خدامات اینترنت ارائه میشود. اما معنی ترافیک سایت: میزان حجمی است که کاربران با لود سایت شما مصرف میکنند. به عنوان مثال میزان تصاویری که در هر بازدید از سایت شما لود میشود یا میزان بازدید کنندگان زیاد باعث مصرف بیشتر ترافیک داخلی سایت شما میشود.

ترافیک هدفمند و بی هدف

ترافیک سایت ها عمدتا به دو دسته: ترافیک هدفمند و ترافیک بی هدف تقسیم میشود. اگر میخواهید در زمینه مدیریت ترافیک سایت خود تسلط پیدا کنید این بخش به توجه بیشتری نیاز دارید.

افرادی که مدت زمان کمی در سایت شما ماندگارند را مصرف کنندگان بی هدف گفته میشود که عمدتا از طرف تبلیغات به سایت شما کشانده میشوند که با صرف زمان کم اقدام به ترک ساست شما میکنند که فقط مصرف بیهوده میکنند و فایده ای ندارند. از همین رو همیشه در انجام تبلیغات دقت کنید. و در جای اصولی و مرتبط تبلیغات خود را قرار دهید چرا که مهم بازدید کننده نیست و مهم کمیت کار و فروش محصول و دریافت سمره کار است.

دسته دوم کسانی هستند که با هدف خرید کالا یا خدمات شما وارد سایت میشوند. که این افراد با استفاده از تبلیغات هدفمند یا موتور های جستجو گر وارد سایت میشوند. یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغات شبکه های اجتماعی است چرا که کاربران بیشتری در خود جای داده است.

تبلیغات ایمیلی

یکی دیگر از روش های تبلیغات ارسال ایمیل به کاربران است که اگر جامعه هدف به درسته انتخاب شود بازاریابی شما موفق خواهد بود و اگر به گروه سنی اشتباه ارسال شد گاها اسپمر شناسایی شده و اعتبار کار شما زیر سوال خواهد رفت. و باعث تخرید وجهه کار شما میشود

بروز رسانی سایت با محتوا مفید

محتوا پادشاه است. هرچه محتوا سایت شما کامل تر و مفید تر شناسایی شود. سایت شما اعتبار و رتبه بالاتری پیدا خواهد کرد. توجه داشته باشید که هر مقاله عمر مفیدی دارد. از همین رو همیشه نیاز به بروز رسانی و تولید محتوا به روز وجود دارد. پس همیشه در حال تولید محتوا مفید و کاربر پسند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.