چگونه اعتبار فروشگاه آنلاین خود را بالا ببریم؟

چگونه اعتبار فروشگاه آنلاین خود را بالا ببریم؟

 

اگر تصمیم به راه اندازی سایت فروشگاهی دارید. ار ابتدا اقدام به ثبت سایت خود در سایت ساماندهی و گرفتن نماد اعتماد الکترونیک کنید و آرم آن را در فوتر انتهایی سایت قرار دهید. چرا که این امر تاثیر بالایی در جذب اعتماد مشتریان شما خواهد داشت. و اولین و مهم ترین قدم در کسب اعتبار است.

برای گرفتن نماد الکترونیک ابتدا وارد سایت enamad.ir شده و در قسمت کسب کار ها، بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید و اقدام به پر کردن فرم و ثبت نام نمایید.

مرحله بعدی اخذ جواز کسب الکترونیکی میباشد. همانطور که این امر واجب نیست، اما با انجام دادن آن گامی فراتر در جلب رضایت مشتریان خود خواهد برداشت. شما میتوانید بعد از راه اندازی سایت خود اقدام به دریافت آن کنید. اما هرچه زودتر، اعتماد و جلب رضایت بیشتر کاربران شما به همراه خواهد بود.

مرحله سوم: قرار دادن راه های ارتباطی

حتما شماره تماس خود را در فوتر سایت قرار دهید. ترجیحا خط ثابت و اگر امکانش نبود شماره همراه خود را وارد نمایید. چراکه یکی از نگرانی های مشتریان پل ارتباطیست. که با دیدن آن به فروشگاه شما بیشتر اعتماد خواهند کرد.

همچنین در صفحه تماس با ما خود اقدام به نوشتن آدرس شرکت (در صورت وجود) و لوکیشن، و همچنین ایمیل ها و شماره تلفن ها را درج کنید. ویا فرم تماس با ما قرار دهید. چرا که هرچه این گونه موارد بیشتر باشد، اعتماد بیشتری نسبت به اعتبار شما ایجاد خواهد شد.

مرحله چهارم: بیان دقیق هزینه ها

بهترین روش اعلام دقیق هزینه های ارسال کالا به مشتریان است. همچنین راه های ارسال آن و مراحل آن. به همراه هزینه ها را شفاف و کامل به مشتریان توضیح دهید. در این بین میتوانید از پوستر های گرافیکی زیبا در بهتر رساندن مفهوم خود استفاده کنید.

همچنین اگر ارسال رایگان دارید. بازه زمانی آن را تبلیغ کرده و اعلام نمایید.

مرحله پنجم: چت آنلاین

شما میتوانید با نصب یک پلاگین چت آنلاین. این امکان را فراهم نمایید که مشتریان شما در صورت تردید، با شما مکاتبه کنند و با پاسخگویی به سوالات انها مشتری های خود را ازدست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.