کلود لینوکس چیست و کجاها مورد استفاده قرار می گیرد

کلود لینوکس چیست و کجاها مورد استفاده قرار می گیرد

 

رسیدن به یک کیفیت بالاتر از ثبات و سکیوریتی برای بسیاری از شرکتهای میزبانی بعضا می تواند دشوار باشد. بالارفتن خیلی سریع بهره بری از منابع مورد استفاده کلاینت ها، ازدهام بالا ،پرتراکم و هجوم هکرهای مزاحم بخشی از مسائلی بوده که مسئولین سیستماتیک به طور روزمره با آن دست و پنجه نرم می کنند. مدت های مدیدی است که هزینه های زیادی بابت این موضوع صرف شده است. پس وقت آن رسیده است که تغییرسیستم را به عنوان یک راه حل اساسی جهت ازبین بردن هزینه ها در نظر گرفته شود.باید در نظر داشته باشیم که CloudLinux در سال ۲۰۱۰ وارد بازار شد. در حال حاضرهر میزبان وب که امنیت و ثبات برایش اهمیت دارد، کلود لینوکس در آن به ضرورت سودمند خواهد بود.

کلود لینوکس در بیش از ۲۰۰۰ موسسه میزبان ودربیشتر از ۲۰،۰۰۰+ سرور مورد استفاده قرار می گیرد. CloudLinux با CentOS می تواند معاوضه گردد. حتی می توان گفت ، برای میزبانی مشترک بهره وری مطلوب تری خواهد داشت. میزبان وب که از CloudLinux بهره برده ، به روز رسانی زمان بر و پیشروی مطلوب تری حتی در فضایی (۵ برابر) با اثرکاهش تعدادی درحدود چهاربرابر می تواند در راه اندازی موثر واقع گردد، و از همه مهم ترگزارشی برای انجام آن ها معادل ۱۰ برابرکاهش در میزان معلق نمودن حساب موجود می باشد.

کاربرد این نرم افزارخیلی ویژه برای میزبان وب طراحی شده است، که cPanel کنترل پنل آن را با تعداد متعددی حساب می تواند کارکند.واگر ما یک میزبان مشترک هستیم و یا یک شرکت طراحی که همواره باید از طرف مشتری میزبان سایت های دیگر باشد ،CloudLinux می تواند نقش بسیارموثرو سودمندی داشته باشد.

CloudLinux + cPanel = می توان ادعا کرد که با محصورکردن منابع مورد لزوم کاربرمی توان ، امنیت و ثبات را ارتقا ببخشیم؛حتی در هاست مشترک، معمول ترین مشکلات ناشی از خرابی یک حساب کاربر است که می تواند دلیل عمده کاهش حساب های دیگر روی سرور باشد. ما می توانیم از cPanel & WHM با کلود لینوکس ،را نرم افزاری حاصل ازتکنولوژی جسورانه بدانیم که در فضای مجازی ازمدل (LVE) بهره برده و کیفیت محیط میزبانی مشترک را با تراکم وهم سطحی مورد لزوم مشترک خود بهینه نموده است.

سکیوریتی گسترده در سرور: با بهره بردن ازتکنولوژی یکتا CageFS ، CloudLinux که هر کلاینت را در برگرفته ، ومی تواند مشاهدات یوزرها و اطلاعات ویژه را به کنترل خود در آورد. این باعث شده حملات هکرها کمتر بشود و سکیوریتی بالاتر رود.
بالارفتن راندمان در یک سرور: کلود لینوکس می تواند با بررسی دقیق منابع مورد استفاده ،وابستگی ما را به منابع سرور کاهش داده و غیر فعال نماید و حتی این شرایطی را فراهم اورد که با افزایش دو برابری حساب کاربری در روی سرور cPanel & WHM منحصر به خود را داشته باشد.

نسخه های PHP چند منظوره: بهره بردن از CloudLinux همراه با cPanel & WHM این اپلیکیشن ، می تواند توانایی کنش پذیری را فراهم آورد، تا نسخه PHP مورد لزوم توسط کاربر انتخاب گردد. حتی نسخه های ۴٫۴ ، ۵٫۲ ، ۵٫۳ ، ۵٫۴ و ۵٫۵ را در بر داشته و با بهره وری بالاتراز ۵۰ اکستنشن PHP ، حتی قابلیت تغییرات متعدد در تنظیمات php.ini را دارا می باشد.

مرکز سخت شده: هسته کلود لینوکس محیط مناسبی جهت میزبانی مشترک نبوده و این موضوع می تواند تبعاتی در مقابل هجوم سیمکلی داشته باشد وحتی درمقابل بهره برداری از ردیابی نقش موثر محافظتی و امنیتی را ایفا نماید ، این در وضعیتی است که ProcFS منحصرا فقط به موارد لزوم بسنده است – پس اهمیت امنیت سرورهای cPanel و WHM بسیار اهمیت دارد.

یوزر واسط کنترلی cPanel & WHM جهت مدیریت سهل الوصول در حساب کلاینت ها: در cPanel & WHM ، CloudLinux به شما و مشتریان شما، امکان بررسی دقیق در جهت نظارت ، مدیریت کنترل از منابع مورد لزوم از هر وب سایت را ارتقا داده و بهبود می بخشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.