گوگل ادوردز چیست و تبلیغ در گوگل

گوگل ادوردز چیست و تبلیغ در گوگل

تعریف گوگل ادوردز به زبان ساده

می‌توان گفت گوگل قوی‌ترین موتور جستجوی جهان است. بیشتر افراد در هنگام  برخورد با هر سؤالی به گوگل مراجعه می‌کنند. گوگل ادوردز یکی از سرویی‌های شرکت گوگل است‌. این سرویس به شما اجازه می‌دهد با پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل رتبه بالاتری داشته باشید. مهم‌ترین قابلیت‌های گوگل ادوردز این است که تبلیغ کننده تنها به میزانی که تبلیغ وی در صفحه نتایج دیده شده است، هزینه پرداخت خواهد کرد.

گوگل ادوردز چگونه کار می‌کند؟

سرویس تبلیغاتی گوگل بر روی کلمات کلیدی سرمایه‌گذاری می‌کند. با انتخاب کلمات کلیدی که بیشترین جست‌وجو روی آن‌ها انجام شده است، تبلیغات صورت می‌گیرد.

مثلا شما یک فروشگاه لباس دارد و کلمه “خرید لباس مردانه” را برای تبلیغ در گوگل انتخاب می‌کنید و تبلیغ خود را روی این کلمه شروع می‌کنید، حالا هر کسی توی گوگل سرچ کنه “خرید لباس مردانه” وب سایت شما هم در بین نتایج جست‌وجو دیده خواهد شد. شما در این مدل دقیقاً تبلیغات خودتون رو به جامعه هدفتون نشون دادید یعنی کسی که دنبال خرید لباس مردانه بوده و بودجه تبلیغات‌تون الکی هزینه نشده.

برای تبلیغات در گوگل ادوردز از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه تبلیغ خود را در گوگل ادوردز قرار دهید نیاز دارید تا صفحه تبلیغات گوگل یک اکانت گوگل ادوردز بسازید این اولین قدم در قرار دادن تبلیغات در صفحات نتایج جست‌وجوی گوگل است. ساخت اکانت گوگل ادوردز برای همه رایگان است و این امکان برای همه افراد وجود دارد تا با ورود به صفحه تبلیغات گوگل اکانت بسازند.

پس از ساخت اکانت نیاز دارید تا به کلمات کلیدی و جایگاه تبلیغ خود کار کنید، پس از آن می‌توانید در حراج کلمات کلیدی گوگل ادوردز شرکت کنید و تبلیغات خود را به صورت مؤثر در گوگل پیش ببرید.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چگونه پرداخت می‌شود؟

برای پرداخت هزینه نیز تنها کافی است حساب گوگل ادوردز شارژ کافی داشته باشد و هزینه تبلیغات از حساب گوگل ادوردز افراد کسر می­شود.

 متأسفانه پرداخت ریالی برای ایران امکان پذیر نمی.باشد و باید با ارزهای کشورهای خارجی دلار، لیر، درهم و … حساب خود را شارژ کنید.

2 دیدگاه برای "گوگل ادوردز چیست و تبلیغ در گوگل"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.