انواع مختلف قالب های پلاستیکی بتن در ساختمان

انواع مختلف قالب های پلاستیکی بتن در ساختمان

قالب های بتنی پلاستیکی مدل های مختلفی دارند. همانگونه که میدانید قالب پلاستیکی وزن بسیار سبک داراست که یکی از پر اهمیت ترین فاکتور در امر ساختمان سازی بوده. چرا که هرچه وزن سبک تر باشه سازه سبکتر بوده و اجرای ان راحت تر است. همین مسئله باعث محبوبیت بیش از پیش قالب های بتن پلاستیکی می شود.

ساختار و مشخصه قالب های پلاستیکی اینگونه است که پس از باز کردن قالب ها فاقد نیاز به تمیز کردن می باشند. زیرا در صورت استفاده از قالب های بتنی پلاستیکی برای ساخت سازه های بتنی، دیگر بتن به صفحات قالب پلاستیکی نمی چسبد. همین مسئله سبب می گردد تا قالب های بتنی پلاستیکی بدون نیاز به نظافت، سریعا مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین قالب های پلاستیکی نیازی به روغن کاری ندارند. که این امر در مصرف روغن صرفه جویی میشود

اما از مهم ترین مزایای استفاده از قالب پلاستیکی در عرصه ساخت و ساز می توان به افزایش سرعت اجرا و قالب بندی های بتنی اشاره کرد.

اگر چه قالب های بتنی پلاستیکی دارای وزنی کم و سبک می باشند، اما از ابعادی بسیار بزرگ تر و عظیم تر از دیگر قالب های بتن ریزی، خصوصا قالب های فلزی بتن ریزی برخوردار می باشند. پانل های بزرگ قالب های پلاستیکی باعث می شوند تا سرعت عملیات قالب بندی و بتن ریزی افزایش یابد و در نتیجه پروسه ساخت و ساز با سرعتی بیشتر انجام پذیرد.

+ انواع قالب بتن پلاستیکی

قالب های پلاستیکی بنا بر مکان مورد استفاده خود مدل های مختلفی را شامل میشوند که در زیر به 4 نمونه از ان اشاره میکنیم.

1- قالب پلاستیکی بتن دیوار

از جمله قالب های پرکاربرد موجود در بازار امروزی می باشد که جایگزین بسیار مناسبی برای قالب های فلزی در بتن ریزی ها، به خصوص بتن دیوار می باشد.

2- قالب پلاستیکی ستون بتنی

قالب هایی پلاستیکی برای ساخت ستون ها (پل) می باشند. قالب هایی که علاوه بر افزایش روند ساخت و ساز از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند.

3- قالب پلاستیکی سقف

قالب هایی مناسب و کاربردی در ساخت سقف ها می باشند که از لحاظ ایمنی و اقتصادی بسیار مناسب می باشند.

4- قیمت قالب پلاستیکی ستون

یکی دیگر از مهم ترین دلایل محبوبیت قالب های پلاستیکی قیمت مناسب و معقول آن ها می باشد. امروزه بسیاری از سایت های فروش تجهیزات قالب بندی بتن با ارائه لیست قیمت قالب پلاستیکی ستون، شما را در انتخاب و خرید قالب پلاستیکی مورد نیاز همراهی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *