با تبلیغات گوگل ادز آشنا شوید | ادوردز20

تبلیغات گوگل ادز به صورت متنی می باشد که در نتیجه کالا و خدمات مورد نظر بهتر دیده شده و مشتریان بیشتری به سمت این کالاها و خدمات هدایت می گردند. ما در این مقاه قصد داریم به معرفی کامل سرویس گوگل ادوردز بپردازیم و افرادی که می خواهند با این سیستم آشنا شوند می توانند این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید:

 

معرفی سیستم گوگل ادوردز

گوگل ادوردز سیستم تبلیغاتی توسط شرکت معتبر گوگل می باشد که از طریق آن می توان به تبلیغات در گوگل پرداخت و تبلیغ کنندگان می توانند از طریق این سیستم سایت ها و یا ابزار مختلف خود را یا خدمات خود را به دید مشتریانشان برسانند. از جمله معروف ترین و محبوب ترین شکل تبلیغ در گوگل با سیستم گوگل ادوردز تبلیغات در قسمت موتور جستجوگر گوگل می باشد.
 
در این روش از سیستم تبلیغاتی گوگل ادوردز فرد تبلیغ دهنده عبارت  و یا کلمه کلیدی که قصد تبلیغات بر اساس آن را دارد در گوگل ادز وارد کرده در نتیجه تبلیغات هدفش برای افرادی که این عبارت را جستجو می گردند می کنند به نمایش درآید. به ازای هر کلیک فرد تبلیغ کننده باید هزینه ای را پرداخت نماید و در نتیجه شرکت گوگل با کلمه کلیدی وارد شده توسط کاربر و از بین تبلیغ دهندگان مختلف پیشنهادهای مختلفی ارائه می دهند و با توجه به یکسری ضوابط و قوانین که برای تبلیغات از پیش تعیین شده تبلیغات فرد تبلیغ دهنده را به کاربران هدف نمایش می‌دهد.

هزینه تبلیغات در سیستم گوگل ادوردز

در حالت کلی برای اینکه بخواهیم در سیستم گوگل ادوردز تبلیغات کنیم ساخت اکانت این سیستم کاملاً رایگان بوده و هیچگونه هزینه ای ندارد و در حالت کلی برای نمایش تبلیغات در گوگل لازم نیست هیچ گونه هزینه اضافی پرداخت کنید و تنها فرد تبلیغ دهنده جهت تبلیغات در گوگل در سیستم گوگل ادوردز به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات وی صورت می پذیرد هزینه پرداخت می کند.
 
با توجه به کلمه کلیدی که کاربر انتخاب می کند و با توجه به انواع مختلف کسب و کار ها، هزینه تبلیغ گوگل برای کلیک برای هر کلمه کلیدی مقدار متفاوتی می باشد. در واقع می توان گفت پیشنهاد رقبای یک کسب و کار است که میزان هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی را مشخص می کند و نکته که مشخص است این است که هر چه سود حاصل از جذب کاربرانی که کلمه کلیدی مشخص را جستجو کردند بالاتر باشد و رقیب آن کسب و کار و یا آن کلمه کلیدی رقم بالاتری را پیشنهاد کرده باشد، رقم نهایی بالاتر رفته و فرد تبلیغ دهنده برای آنکه بتواند در مزایده برنده شود مجبور است رقم بالاتری را نسبت به رقبای خود در سیستم گوگل ادوردز پیشنهاد نماید.
 

چگونگی انجام تبلیغات در سیستم گوگل ادوردز

برای آنکه بتوانیم در سیستم گوگل ادوردز تبلیغات هدفمند و مناسب، با بازدهی عالی داشته باشیم لازم است تا طرز کار با سیستم گوگل ادوردز را به صورت اصولی و صحیح یاد بگیریم و بعد از آن که کار کردن با سیستم گوگل ادوردز را به صورت صحیح آموختیم نیاز است تا یک حساب گوگل ادوردز ساخته و سپس با استفاده از دانش خودمان و هم چنین خدماتی که در سیستم گوگل ادوردز جهت شارژ حساب وجود دارد به تبلیغات کالا و یا خدمات مورد نظرمان بپردازیم. در بعضی موارد فرد اطلاعات کافی برای کار با سیستم گوگل ادوردز نداشته و یا وقت کافی را برای یادگیری این سیستم و یا مدیریت تبلیغات خود ندارد، در این صورت فرد می تواند اکانت مدیریت شده گوگل را سفارش داده و مدیریت تبلیغات گوگل خود را به شرکت ها یا سازمان‌ها و ارگان‌های مختلفی که خدمات گوگل ادوردز ارائه می دهند بسپارد و با استفاده از دسترسی هایی که این شرکت ها در اختیار کاربران خود قرار می دهند به عملکرد تبلیغات و میزان کلیک و بازده تبلیغاتش در سیستم گوگل ادوردز نظارت داشته و آن را مدیریت نماید.
 

تاثیر استفاده از سیستم گوگل ادوردز

سیستم گوگل ادوردز نیز مانند هر روش و یا شیوه تبلیغاتی دیگری نیازمند انجام اصولی و صحیح آن می باشد.

 

تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز

در حالت کلی تاثیر استفاده از سیستم گوگل ادوردز و تبلیغات در گوگل در صورتی می‌تواند مفید و کارساز باشد که استفاده از این سیستم تبلیغاتی به صورت صحیح و اصولی انجام پذیرد و راه اندازی و مدیریت و تنظیمات این سیستم، کارآمد باشد و در نتیجه در کسب و کار مورد نظر تاثیرات مفید و مناسب ایجاد نماید و مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار مورد نظر سوق دهد. از جمله مواردی که می تواند به صورت مستقیم بر اثر گذار بودن و مثبت بودن نتایج استفاده از سیستم گوگل ادوردز تاثیرگذار باشند مواردی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود:
 

 • انتخاب و استفاده از کلمات کلیدی صحیح، درست و اصولی
 •  
 • تنظیم مدیریت هزینه درست برای هر کلیک بر روی کلمات کلیدی ارائه شده
 •  
 • استفاده از تنظیمات صحیح و اصولی به منظور جذب کاربران هدف با استفاده از هدف گیری صحیح این کاربران
 •  
 • نوشتن متن جذاب و هدفمند و اصولی و تحریک کننده جهت جذب هرچه بهتر کاربران هدف
 •  
 • استفاده از شیوه های اصولی و صحیح جهت انتقال کاربران ازتبلیغات ارائه شده در سیستم به صفحات سایت مورد نظر
 •  
 • استفاده از سیاستی درست و اصولی و هدفمند در جهت جذب و نگهداری کاربرانی که از طریق سیستم به سایت مورد نظر هدایت شده‌اند.
 •  

در حالت کلی بعضی از افراد هستند که به علت نداشتن اطلاعات کافی و آموزش‌های لازم در جهت کار با سیستم گوگل ادوردز بعد از مدتی کار کردن با این سیستم و پرداخت هزینه به این نتیجه می رساند که این سیستم یک سیستم تبلیغاتی مناسب نبوده و نتایج مثبتی نخواهد داشت.

 

تبلیغ در گوگل با گوگل ادوردز

 اما باید بگوییم که اصلا این چنین نبوده و افرادی که دارای اطلاعات کافی در زمینه کاربرد با گوگل ادوردز نیستند، می توانند با یک مشاور تبلیغاتی که در  این زمینه اطلاعات کافی و تجربه لازم را دارد مشاوره کرده و از او کمک بگیرند.
 

هزینه ها در سیستم گوگل ادوردز

در گوگل ادوردز حداکثر هزینه به مقدار هزینه گفته می‌شود که هر تبلیغ کننده به ازای هر کلیک بر روی متن تبلیغاتی خود با توجه به کلمه کلیدی که تعیین کرده است حاضر است پرداخت نماید. حداکثر هزینه در گوگل ادوردز هم می تواند بر اساس یک کلمه یا عبارت کلیدی باشد و هم می‌تواند بر اساس اد گروپ یا گروهی مشخص گردد. با توجه به میزان رقابتی که در میان کلمات کلیدی و همچنین پیشنهادی که از سمت رقبای یک کسب و کار برای کلمه کلیدی مشخص ارائه می گردد، حداکثر هزینه در گوگل ادوردز توسط سیستم گوگل محاسبه شده و در اختیار فرد تبلیغ دهنده قرار می‌گیرد و در صورت قبول آن هزینه می توانند تبلیغات خود را در سیستم گوگل ارث استارت نماید. یکی دیگر از پارامتر های موجود در زمینه هزینه ها در میانگین هزینه به ازای هر کلیک می باشد. میانگین محاسبه شده به ازای هر کلیک ممکن است در سیستم گوگل ادوردز مقدار متفاوت باشد. در صورتی که حتی اگر هزینه‌هایی که برای تمام کلید ها در نظر گرفته شده که یکی باشد باز هم ممکن است هزینه کلیک بر روی تبلیغات فرد مورد نظر با توجه به هزینه ای که رقبا پیشنهاد دادند و همچنین جایگاهی که تبلیغات فرد مورد نظر در گوگل به نمایش در می آید عدد متفاوتی باشد. میانگین هزینه در اکانت گوگل نمایش داده می شود به عنوان یکی از مهمترین معیارها و پارامترهای اکانت گوگل ادوردز به حساب می آید.
 

مزایده در سیستم گوگل ادوردز

در حالت کلی این که یک تبلیغ در گوگل به نمایش در آید و یا نیاید و اینکه جایگاه نمایش تبلیغات مورد نظر در کجای صفحات جستجوی گوگل قرار بگیرد به اد رنک تبلیغات ارائه شده توسط تبلیغ دهنده بستگی دارد. احتمال آنکه یک تبلیغات که دارای اد رنک بالاتری نسبت به تبلیغات دیگر است در صفحات جستجوی گوگل به جایگاه بالاتر و بهتر در نتایج جستجو گر گوگل دست یابد، بسیار بیشتر از تبلیغاتی است که از عدد اد رنک کمتری بهره می‌برند. رتبه  آگهی یا همان اد رنک یک ضریب محاسبه شده از قیمت پیشنهادی ارائه شده توسط کاربر است و  امتیازی است که شرکت گوگل برای کیفیت تبلیغات ارائه شده توسط کاربر در نظر می گیرد و هرچه این عدد بالاتر باشد احتمال قرار گرفتن تبلیغات در جایگاه مناسب تر بالاتر می رود.

 

مزایای گوگل ادوردز

 بعد از آن که رتبه آگهی مربوط به آگهی مشخص شده و جایگاه تبلیغات مورد نظر در سیستم گوگل ادوردز مشخص شد هزینه ای که نیاز است تا فرد تبلیغات دهنده در سیستم گوگل برای نمایش تبلیغات بپردازد مشخص خواهد شد. البته یکسری استثنا نیز وجود دارد و آن این است که فرد پیشنهاد دهنده پایین ترین پیشنهاد و یا تنها پیشنهاد موجود بر اساس یک کلمه کلیدی را ارائه کرده باشد در این صورت لازم است تا فرد تبلیغات در سیستم گوگل ادز حداکثر قیمتی که مشخص کرده را به ازای هر کلیک بر روی تبلیغاتش پرداخت نماید
 

رتبه تبلیغات در سیستم گوگل ادوردز

رتبه تبلیغات در سیستم گوگل ادوردز به جایگاه و محل قرار گیری تبلیغات در صفحات نتایج موتور جستجوگر گوگل گفته می شود. از جمله پارامترهایی که رتبه تبلیغات را تعیین می کنند می توان به حداکثر هزینه در نظر گرفته شده بود هر کلیک و همچنین امتیاز کیفیت که از سمت گوگل تعیین می گردد اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *