هر پوستر دیواری مناسب چه فضایی است؟

امروزه که بازار انتخاب و خرید پوستر دیواری بسیار داغ است شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که هر پوستر دیواری مناسب چه فضایی است؟ پوستر دیواری، طرح و جلوه‌ای متفاوت در مقایسه با کاغذ دیواری دارد و این امر باعث شده است تا انتخاب پوستر مناسب برای فضاهای مختلفی قدری چالش انگیز باشد.

ما در این مقاله به اصول مهمی‌که در زمینه انتخاب و خرید پوستر دیواری مطرح هستند اشاره خواهیم کرد. بنابراین اگر قصد تغییر دکوراسیون داخلی را دارید یا می‌خواهید یک پوستر مناسب انتخاب کنید پیشنهاد می‌دهیم با مطالعه این مقاله ما را همراهی کنید.

انواع پوستر دیواری

پیش از انتخاب یک طرح و یا تصویر بهتر است با انواع پوستر دیواری آشنا شوید. این موارد عبارتند از:

 • پوستر طبیعت که با نام های دیگری همانند پوستر دیواری منظره نیز شناخته می‌شود.
 • پوستر دیواری گل که ممکن است به صورت پوستر سه بعدی یا ساده باشد.
 • پوستر دیواری کودک که شامل پوستر اتاق نوزاد، پوستر اتاق خردسالان، پوستر اتاق بچه‌ها در دوران مدرسه و پوستر دیواری نوجوان نیز می‌شود.
 • پوستر دیواری پشت تلویزیون که امروزه با عنوان دیگری همانند پوستر دیواری پشت ال ای دی یا پوستر پوستر دیواری پشت ال سی دی نیز معرفی شده‌اند.
 • پوستر دیواری نستعلیق یا همان پوستر دیواری خطاطی و خوش نویسی
 • پوستر دیواری لاکچری که در برخی از موارد به عنوان پوستر دیواری اشرافی نیز شناخته می‌شود.
 • پوستر دیواری چهره
 • پوستر دیواری اسپرت که در برخی از وب سایت‌ها، شامل پوستر دیواری ورزشی نیز می‌باشد.
 • پوستر دیواری سه بعدی که ممکن است هر کدام از موارد فوق را در زیرمجموعه خود قرار دهد. به عنوان مثال در حال حاضر اغلب تصاویر مربوط به پوستر گل در قالب یک طراحی سه بعدی ارائه می‌شوند.

پوستر دیواری مناسب برای ساختمان های مسکونی

در این نوع فضاها باید از پوسترهایی که صمیمت فضا را افزایش می‌دهند استفاده کنید. خوشبختانه اغلب پوسترهایی که تولید می‌شوند قابلیت طراحی دیوارهای داخلی در ساختمان های مسکونی را دارند. در صورتی که فضای اندکی در اختیار دارید باید از پوسترهای ساده‌تر استفاده کنید.

به عنوان مثال خرید پوستر دیواری سه بعدی برای فضاهای کوچک پیشنهاد نمی‌شود چرا که جلوه این محصولات را باید از یک فاصله مناسب مشاهده کرد.

اگر می‌خواهید فضای اطراف را قدری گرانبهاتر نشان دهید می‌توانید به خرید پوستر دیواری لاکچری روی بیاورید. خرید پوستر دیواری چهره یا برخی دیگر از محصولات این صنعت همانند خرید پوستر دیواری نستعلیق به یک سلیقه خاص نیاز دارند، اما خرید پوستر طبیعت با اغلب سلایق هماهنگ است.

اگر هم نمی‌خواهید از طراحی چندانی برای دیوارها استفاده کنید به شما خرید پوستر دیواری پشت تلویزیون با یک طرح ساده و دل انگیز را پیشنهاد می‌دهیم.

پوستر دیواری مناسب برای ساختمان های تجاری

اگر یک شرکت یا موسسه تجاری دارید و به صورت خصوصی کار می‌کنید، می‌توانید نگاه ویژه‌ای به خرید پوستر دیواری طبیعت، پوستر گل، پوستر سه بعدی و پوستر لاکچری با طرح های خاص داشته باشید. البته شما می‌توانید باتوجه به فعالیت تجاری و کسب و کاری که دارید یک طرح ویژه را هم سفارش دهید که با کسب و کار شما هماهنگ باشد.

برای طراحی اتاق رییس از پوستر دیواری های خاص استفاده کنید، اما خرید پوستر سه بعدی گل و همچنین طرح های زیبایی همانند طبیعت زیبا، برای تکمیل دکوراسیون فضاهای باز همانند سالن‌ها و لابی‌ها بهتر خواهد بود. اگر هم ذوق هنری شما بالاست می‌توانید با خرید پوستر دیواری چهره یا نستعلیق، طراحی متفاوتی را در شرکت خود اجرا کنید.

پوستر دیواری مناسب برای فضاهای اداری

تعداد محدودی از محصولات این عرصه از صنعت دکوراسیون داخلی با هدف طراحی دیوارهای یک ساختمان اداری تولید می‌شوند. باتوجه به اینکه فضاهای اداری کاملا رسمی‌هستند نمی‌توان از هر طرحی برای ایجاد یک جلوه زیباتر استفاده نمود. به همین علت بسیاری از مدیران سعی می‌کنند با دریافت مشاوره از طراحان داخلی در این زمینه اقدام کنند.

در این زمینه می‌توان پوستر طبیعت را مناسب دانست. فروش پوستر طبیعت در طرح های مختلف، این امکان را به شما می‌دهد تا در میان تصاویر موجود، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته شما می‌توانید از سایر دسته های موجود نیز یک طرح مناسب با فضاهای اداری را انتخاب کنید، اما باید دقت کنید که رنگ بندی طبیعی و طراحی ساده تری داشته باشد.

انتخاب پوستر دیواری متناسب با سبک داخلی

علاوه بر اینکه باید ماهیت فضا را بشناسید (اینکه محیط مورد نظرتان اداری است یا مسکونی یا تجاری) باید سبک دکوراسیون داخلی را هم بشناسید. خرید پوستر دیواری پشت تلویزیون برای طرفداران سبک مدرن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما طرفداران سبک معاصر به خرید پوستر منظره، آن هم برای طراحی دیوار پشت مبلمان اهمیت بیشتری می‌دهند.

کسانی که طرفدار سبک لاکچری هستند علاوه بر خرید پوستر مناسب برای پذیرایی، به خرید پوستر دیواری اتاق کودک و یا پوستر مناسب برای سایر اتاق‌ها نیز اهمیت می‌دهند.

پوستر دیواری گل و پوستر سه بعدی با سبک مدرن تناسب بیشتری دارد. فروش پوستر دیواری چهره نیز بیشتر با هدف تکمیل دکوراسیون های مدرن صورت می‌گیرد. پوستر خوش نویسی علاوه بر تناسب با فضاهای امروزی، برای سبک کلاسیک نیز مناسب می‌باشد. اگر هم طرفدار رنگ‌ها و طرح های خاص هستید می‌توانید سایر پوسترها همانند پوستر نقاشی، پوستر پتینه یا پوستر دیواری فانتزی را انتخاب کنید.

انتخاب پوستر دیواری باتوجه به علم روان شناسی

شاید هنر دکوراسیون داخلی، هدف از طراحی یک ساختمان را صرفا ایجاد یک جلوه زیبا و هنرمندانه بداند، اما علم روانشناسی به سایر ابعاد آن نیز توجه می‌کند. اصول مهمی‌در علم روانشناسی در زمینه انتخاب و خرید پوستر دیواری وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را بیان می‌کنیم:

 • باتوجه به تاثیر فضا بر روحیات انسان، بهتر است از انتخاب طرح های شلوغ و سرسام آور برای محیط هایی که ویژه استراحت هستند (مانند اتاق خواب) یا ویژه فعالیت و تمرکز هستند (مانند محیط کار) خودداری کنید.
 • فروش پوستر دیواری کودک باید متناسب با رده سنی کودکان صورت گیرد. به عنوان مثال برای طراحی اتاق نوزادان شیرخوار از طرح های بسیار ساده و رنگ های محدود، برای طراحی اتاق خردسالان از طرح های فانتزی با رنگ های شاد، برای طراحی اتاق کودکان دبستانی از طرح های انیمیشنی با رنگ های خاص و برای طراحی اتاق نوجوانان از طرح های هیجان انگیز با رنگ های براق و متنوع استفاده کنید.
 • هدف از فروش پوستر دیواری پشت تلویزیون، ایجاد یک فضای دل انگیز در نقطه کانونی منزل است اما این طرح باید بسیار ساده باشد و رنگ های محدودی را در خود جای دهد چرا که شما در زمان تماشای تلویزیون به تمرکز نیاز دارید.
 • باتوجه به اینکه میزان روشنایی ساختمان در روحیه شما موثر است باید در رنگ بندی پوستر با توجه به میزان روشنایی طبیعی توجه کنید. بنابراین اگر میزان نوری که به داخل خانه شما می‌تابد بسیار اندک است نباید طرح های تاریک با رنگ های زننده را انتخاب کنید.
 • فروش پوستر دیواری گل و طبیعت با هدف ایجاد ارتباط میان انسان های شهری و ارکان مختلف طبیعت صورت می‌گیرد. شما نیز می‌توانید با خرید محصولاتی که در این دسته‌ها قرار می‌گیرند بخش اندکی از طبیعت را به ساختمان خود بیاورید.

انتخاب پوستر دیواری باتوجه به علم فنگ شویی

اگر بخواهید باتوجه به علم مدرنی که باعنوان علم فنگ شویی شناخته می‌شود مبادرت به خرید پوستر دیواری نمایید باید صدها قاعده ریز و درشت را اجرا کنید، اما در این مقاله به برخی از مهمترین اصول این علم در زمینه طراحی دیوارهای داخلی با استفاده از پوستر مناسب می‌پردازیم.

این موارد عبارتند از:

 • اگر فضای بسیار خلوت و ساده‌ای در ساختمان حاکم است باید طرح و تصور انتخابی، قدری شلوغ‌تر از سبک فضا باشد.
 • اگر تمام اجزای دکوراسیون داخلی با رنگ های یکنواخت (اعم از سرد یا گرم یا رنگ های مشابه) تکمیل شده‌اند بهتر است قدری از رنگ های متضاد استفاده کنید. (البته به میزان اندک)
 • علم فنگ شویی هرگز با شلوغ بودن فضا کنار نمی‌آید بنابراین اگر سراسر فضا را با وسایل مختلف تزیین کرده‌اید ساده‌ترین طرح ممکن را انتخاب کنید.
 • علم فنگ شویی نگاه ویژه‌ای به خرید پوستر دیواری چهره یا نستعلیق و مانند آن‌ها دارد. در واقع این علم از طرح های متفاوت و خاص استقبال می‌کند.
 • خاص بودن در علم فنگ شویی به معنای انتخاب وسایل و پترن های عجیب و غریب نیست بلکه در هر صورت سادگی سبک و فضا باید رعایت شود.
 • شما اجازه استفاده از دو پوستر در یک فضا را ندارید، مگر اینکه پوسترهای مورد نظر تکمیل کننده یکدیگر باشند. به عنوان مثال ممکن است یک پوستر بر روی دیوار پشت مبلمان استفاده شود و یک پوستر دیگر در دیوار جانبی! اما اگر هر دو این پوسترها ارائه کننده یک طرح واحد به عنوان مثال، طرح دشت و کوه و آسمان باشند مسئله‌ای ایجاد نمی‌کند.

فروش پوستر دیواری در ایران

امروزه فروش پوستر دیواری در کشورهای غربی یک امر کاملا عادی در زمینه تکمیل دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید، اما این امر در کشورهایی همانند ایران رواج ندارد و امروزه صرفا برخی از افراد مبادرت به خرید پوستر دیواری می‌کنند. البته با گذشت زمان شاهد افزایش استقبال از محصولات لوکس ساختمانی همانند انواع پوستر دیواری در ایران بوده‌ایم.

فروش پوستر دیواری به دو صورت انجام می‌شود؛ حضوری و آنلاین! باتوجه به بازار گسترده‌ای که یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند در اختیار شما بگذارد قطعا خرید آنلاین پوستر دیواری می‌تواند گزینه‌ای ایده آل‌تر باشد. به عنوان مثال شما می‌توانید از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر خود، صدها محصول موجود در یک وب سایت فروشگاهی را بررسی کرده و یک نمونه ایده آل را انتخاب کنید.

در ایران وب سایت های مطرحی همانند فروشگاه اینترنتی دکوراسیون داخلی رونیا، دکورآفیس، زیار دکور و … وجود دارند که دسته های مختلفی از انواع پوستر دیواری را معرفی و محصولات متنوعی را عرضه می‌کنند. وب سایت های اخیر توانسته‌اند با فروش پوستر دیواری در متریال های مختلف و همچنین فروش محصولات خود با ضمانت نامه معتبر طی چند سال اخیر رضایت بخش قابل توجهی از مشتریان خود را جلب کنند.

قیمت پوستر دیواری در ایران

قیمت پوستر دیواری به کیفیت محصولی که خریده‌اید بستگی دارد. البته نباید از این واقعیت هم غافل شویم که برخی از فروشندگان از ناآگاهی مشتریان سوء استفاده کرده و محصولات خود را با قیمتی فراتر از ارزش واقعی به مشتری می‌فروشند. وب سایت هایی که در مبحث اخیر معرفی کرده‌ایم از معدود وب سایت های فروشگاهی در این زمینه هستند که از درج قیمت غیرواقعی بر روی محصولات خودداری می‌کنند.

اگر به صفحه خرید محصولات وارد شوید متوجه خواهید شد که برای هر محصول، بخش خاصی به عنوان ویژگی های فنی وجود دارد. در این بخش شما می‌توانید مشخصات محصول را مشاهده کنید.

با تغییر متریال های پیشنهادی نیز قیمت پوستر دیواری تغییر می‌کند. به عنوان مثال قیمت پوستر دیواری طبیعت با متریال چرمی‌بسیار بیشتر از قیمت پوستر طبیعت با متریال ساده است.

نکته‌ای که باید متذکر شد در خصوص عدم تاثیر طرح و تصور بر روی قیمت نهایی محصول است. به عنوان مثال برخی از مشتریان تصور می‌کنند قیمت پوستر دیواری سه بعدی بیشتر از پوسترهای ساده است یا فکر می‌کنند قیمت پوستر دیواری لاکچری بیشتر از قیمت پوستر دیواری چهره یا نستعلیق می‌باشد، اما این گونه نیست و طرح و تصویر هیچ تاثیری بر قیمت نهایی محصولات ندارد.

خرید پوستر دیواری

برای خرید پوستر دیواری بهتر است ابتدا یک مشاوره اصولی دریافت کنید. طراحان حرفه‌ای می‌توانند تعیین کنند که فضای ساختمان شما به چه طرح و نقشی نیاز دارد یا اینکه چه طرحی در فضای داخلی ساختمان، جلوه مناسبی نخواهد داشت. امروزه وب سایت های مطرحی همانند رونیا، دکور آفیس و زیار دکور امکان دریافت مشاوره رایگان را برای شما فراهم کرده‌اند. این مشاوره می‌تواند در تمام طول هفته و در ساعت اداری و به صورت تلفنی و حتی در صورت نیاز حضوری صورت گیرد.

در صورتی که مایلید تا از جدید‌ترین طرح های پوستر دیواری، کاغذ دیواری، دیوارپوش و پارکت بازدید نمایید و در صورت تمایل یکی از طرح های ارائه شده را خریداری نمایید پیشنهاد می‌کنیم به وب سایت زیار دکور به آدرس http://ziardecor.ir/ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *