محفظه های کوله پشتی

محفظه های کوله پشتی

یکی از مواردی که در انتخاب کوله پشتی مهم است محفظه های داخل کوله پشتی می باشد. در این نوشته می خواهیم در مورد محفظه های کوله پشتی مطالبی را برای شما قرار دهیم. می دانیم که پس از استفاده طولانی مدت از کوله پشتی ، پشت کوله خیس می شود. خیلی از افراد به دلیل عرق کردن بیش از حد پشت آنها کوله را از پشت خود برنمی دارند که مبادا سرما بخورند. همین امر باعث شده است تا طراحان بتوانند کوله پشتی هایی طراحی کنند که این مشکل مرتفع شود. شاید در تولیدات جدید به راحتی بتوانید کوله پشتی هایی را خریداری کنید که دارای محفظه های مناسب هستند. همین امر باعث می شود تا تعرق در ناحیه پشت ناشی از قرارگیری کوله کمتر شود. علاوه بر قرار گرفتن اسفنج در محفظه ی این نوع از کوله پشتی ها برخی نکات مهم برای عبور هوا رعایت شده است. جریان هوا باعث می شود تا به راحتی بتوان هوا را از بین محفظه ها عبور داد.

نشانه های کیفیت در کوله‌های مسافرتی

شما در هنگام کوله پشتی لپ تاپ باید به دوخت های کوله پشتی نگاه کنید. کمی کوله پشتی را لمس کنید تا بتوانید درزهای آن را تشخیص دهید. اگر در کوله پشتی نخ های پاره شده مشاهده شود بدین معناست که کوله بی کیفیت می باشد. درزهای کوله پشتی باید به هم دوخته باشند و در رفتگی در آنها مشاهده نشود. شما با داشتن بندهای قابل تنظیم خواهید توانست که به راحتی بار کوله خود را حمل کنید. نقاط اتصال کوله می بایست به درستی تنظیم شده باشد. همچنین در کوله وجود سگک های راحت نشان این امر می باشد که برای حمل با مشکل مواجه نخواهید شد.

آزمایش کوله پشتی مسافرتی

خیلی از فروشندگان در هنگام خرید سنگ یا وزنه هایی را در اختیار شما قرار می دهند تا شما بتوانید کوله ی خود را امتحان کنید. برای اینکار بهتر است ۱۱ کیلوگرم وزنه در درون کوله قرار دهید. بعد چند قدم حرکت کنید تا میزان راحتی کوله را بسنجید. کمربند کوله باید به راحتی دور لگن شما قرار بگیرد. می بایست تناسب کوله را با توجه به جثه ی خود بسنجید. اگر حس می کنید حرکت کوله ناموزون است نگاهی به کمربند آن کنید. یا احتمالا کمربند را خیلی بالا بسته اید یا خیلی پایین تر از حد معمول. زمانی که در حین حرکت هستید نباید کوله ی شما به پشت تان ضربه وارد کند. باید کوله را طوری تنظیم کنید که بیشتر وزن کوله بر روی باسن شما قرار گیرد.

شما در حین تست کوله پشتی می بایست قدم های سریع به جلو بردارید. می توانید در این هنگام خم شوید و نوک پای خود را لمس کنید. همچنین بهتر است به همراه کوله بر روی یک صندلی بنشینید و بدن خود را تکان دهید. کوله می بایست طوری تنظیم شده باشد که تعادل شما را حفظ کند. بهتر است در هنگام خرید این نکات را به درستی اجرا کنید.

خصوصیات کوله پشتی مسافرتی

یکی از ویژگی هایی که باعث می شود تا شما کوله مناسبی انتخاب کنید جنس و کیفیت آن می باشد. بهتر است کوله ای را انتخاب کنید که بادوام بوده و ماندگاری بالایی داشته باشد.

مواد مقاوم در برابر آب

منظورم از مقاوم در برابر آب همانطور که از نام آن پیداست صد در صد ضدآب بودن کوله نیست. به اندازه که هنگام بارندگی لوازم داخل کوله خیس نشود قابل قبول می باشد. به دلیل اینکه رطوبت باعث بو گرفتن لوازم شما می شود بهتر است کوله هایی را خریداری کنید که از مواد مقاوم در برابر آب تشکیل شده است.

زیپ قفل‌دار

اگر زیپ های کوله پشتی به مانند زیپ های چمدان باشد شما برای برداشتن وسیله ای که در یک قسمت خاص از کوله قرار دارد نیازی به بیرون ریختن تمام لوازم داخل کوله ندارید. دسترسی این گونه زیپ ها به وسایل مورد نظر راحت و آسان می باشد. شما در هنگام سفرهای کوتاه به لوازم زیادی نیاز خواهید داشت که اگر از کوله های زیپ چمدانی استفاده کنید به راحتی می توانید به وسایل مدنظر خود دسترسی داشته باشید. اگر به دنبال خرید کوله های مسافرتی هستید بهتر است کوله هایی را انتخاب کنید که دارای دو زیپ می باشد چرا که می توانید دو زیپ را به هم قفل کنید. در این میان بحث امنیت مطرح می شود که شما می توانید با داشتن قفل های کوچک کوله ی خود را به راحتی قفل کنید. قفل شدن کوله باعث می شود تا نگرانی شما از بین برود.

وجود محفظه‌های متعدد

کوله پشتی های با کیفیت دارای محفظه های متعددی در درون خود دارند. شما می توانید داخل کوله خود را از طریق محفظه های مختلف به بخش های کوچک تر تقسیم کنید تا نظم کوله حفظ شود. شما می توانید برخی لباس های خود را در محفظه های بالا و برخی دیگر را در محفظه های پایین قرار دهید. شما می توانید با داشتن محفظه های مناسب و زیاد به راحتی لوازم خود را با نظم درون کوله قرار دهید.

محفظه کیسه خواب

یک بخش در کوله تعبیه شده است که به عنوان محفظه کیسه خواب شناخته می شود. شما می توانید به راحتی به کمک این محفظه کیسه خواب خود را حمل کنید. دیگر برای حمل کیسه خواب نیاز به حمل با دست نخواهید داشت.

پوشش ضد آب

اگر در ناحیه ای زندگی می کنید که بارش های باران فراوانی صورت می پذیرد بهتر است کوله هایی را خریداری کنید که پوشش ضد آب دارند. پوشش باعث می شود تا کوله شما از باد و باران در امان بماند. پوشش ضد آب کوله باعث می شود تا وسایل درون کوله خیس نشود و بوی رطوبت نگیرد.

مخزن آب

مخزن آب در کوله پشتی کوهنوردی ها دارای قیمت های جداگانه ای می باشند و به صورت مجزا فروخته می شود. شما می توانید بعد از خرید مخزن آب آن را درون کوله خود قرار دهید چرا که چنین جایی در کوله تعبیه شده است. مخزن آب دارای دو لایه آستر می باشد که باعث تصفیه آب می شود. همچنین در مخزن آب مکانی برای خروج آب تعبیه شده است.